SZKOŁA TATUAŻU
TO NASZ POMYSŁ
NA WYJĄTKOWĄ PRACĘ

Wiemy, że talent, energia, inspiracja i wiedza potrzebują przestrzeni, gdzie mogą być przekazywane

Odkryj nasz Pomysł na taką przestrzeń
POZNAJ ZESPÓŁ AKADEMII TATUAŻU INQ TATOO SCHOOL

Kotwica
;
Kursantka wykonująca tatuaż

CHCEMY ZMIENIAĆ POSTRZEGANIE TATUAŻU

Dla nas tatuowanie to rzemiosło, sztuka, artyzm. A nie mrok i klimat Halloween w wystroju wnętrz salonów tatuażu. 

Chcemy zmieniać postrzeganie tatuażu, dlatego założyliśmy tę Akademię. Nasze techniki, styl, jak również program nauczania są wynikiem wielu lat aktywnej pracy

w dziedzinach tatuażu artystycznego ze szczególnym naciskiem na fine line, mikrorealizm 1RL, hiperrealizm i realizm oraz makijaż permanentny. Opanowanie warsztatu na poziomie mistrzowskim pozwoliło nam iść krok dalej - opracowaliśmy własne metody cieniowania PMU.

Nasze szkolenia również ewoluowały z biegiem naszych doświadczeń. Opracowaliśmy autorski program nauczania w taki sposób, żeby w krótkim czasie nauczyć tatuować w każdym stylu i na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. Kursy, które w dwa tygodnie potrafią stworzyć kompletnego tatuatora wyposażonego w odpowiedni warsztat, wiedzę i doświadczenie. Nie tworzymy artysty. Ty już nim jesteś.

Tatuaż - postać z mitologii greckiej, Atlas dźwigający świat

NASZ MANIFEST

Dość mamy starodawnych technik, kiepskich efektów. Nie rozumiemy, dlaczego tatuatorzy zrobili ze sztuki, jaką jest tatuaż, podziemny mroczny świat. Te dwie rzeczy nigdy nie powinno być kojarzone ze sobą. Dobrzy tatuatorzy to artyści obsesyjnie doskonalący swój warsztat i każdego dnia przekraczający swoje granicę. I często granice tego, co uznajemy za niemożliwe do wytatuowania. W internecie można znaleźć wiele osób, które przekazują zasłyszaną od starszych kolegów 'wiedzę', a tak naprawdę powtarzają bezmyślnie utarte przez lata schematy, dotyczące - innych niż używamy obecnie - igieł, maszynek, technik. Informacje, które przekazują, obnażają ich niewiedzę i brak samodzielnego myślenia, ale co gorsza wprowadzają w błąd ludzi zainteresowanych sztuką tatuażu. A w tym pięknym rzemiośle myślenie jest kluczowe. Nie można przestać analizować procesów, które zachodzą podczas tatuowania, jeśli chce się wykonywać perfekcyjne tatuaże.

Kursantka wykonująca tatuaż na plecach

NOWA GENERACJA TATUAŻYSTÓW

Naszym celem jest stworzenie nowej generacji tatuażystów, zmiana wizerunku branży, nadania jej powagi na jaką zasługuje. Obsesyjnie rozwijamy własne umiejętności, doskonalimy warsztat i przekraczamy kolejne bariery, aby zawsze móc przekazać innym więcej. Nasze zaangażowanie jest absolutne, często pracujemy do wieczora, żeby kursanci mogli dopracować swoje dzieła. Towarzyszymy im na każdym etapie tworzenia tatuażu, uczymy, pomagamy, wskazujemy drogę, motywujemy i inspirujemy. 

Nie ma u nas zajęć grupowych, bo każdy człowiek jest unikalny, ma inne potrzeby, umiejętności i predyspozycje. Tylko indywidualny tryb szkolenia pozwala obserwować każdy ruch uczestnika kursu. W razie potrzeby reagujemy natychmiast poprawiając błędy, nie dopuszczając do utrwalenia złych nawyków.

Studio tatuażu INQ Tattoo School

AKADEMIA

Akademia INQ Tattoo cieszy się renomą już w większości krajów Europy - kursanci przylatują do nas m.in. ze Szwajcarii, Holandii, Niemiec. Prowadzimy szkolenia dla osób początkujących, jak również tych mających wieloletnie doświadczenie, którzy jednak są niezadowoleni z efektów swojej pracy, ponieważ przez lata powielają te same błędy. Opracowaliśmy program nauczania w taki sposób, żeby w krótkim czasie nauczyć tatuować w każdym stylu i na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. 

Szczególnie szkolenia z praktykami to bardzo wymagający okres dla kursanta, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Uczestnik szkolenia dostaje stężoną dawkę swojej przyszłej pracy, jako profesjonalnego tatuażysty. Dbamy o to, aby w tak krótkim czasie każdy doświadczył jak najwięcej tego, co w tatuowaniu przyjemne i tego, co najtrudniejsze i wymaga analizowania na bieżąco  Po szkoleniu kursant zapewne popełni kilka swoich błędów, ale będą one niewielkie, niezbyt częste i zapamięta je na zawsze. 

Tatuowanie twarzy Marylin Monroe

KURSANCI

Nasi kursanci często swój pierwszy tatuaż na modelu wykonują dużo bardziej profesjonalnie od osób, które prowadzą swoje salony. Dzieje się tak, ponieważ od razu są uczeni najbardziej zaawansowanych technik tatuatorskich, samodzielnego myślenia i podejmowania odpowiednich decyzji, a co równie ważne - respektowania tak 'zmiennego' płótna jakim jest skóra. Uczymy sposobów pracy, które dają gwarancję nie tylko na perfekcyjny efekt końcowy, ale również zapewniają najlepsze wygojenie i piękny wygląd tatuażu na lata. 

Miks zdolności tatuatorskich i wiedzy, jak wykorzystać odpowiednio sprzęt, akcesoria, a nawet kosmetyki w połączeniu ze świadomością każdego etapu tatuowania i umiejętnością oceny każdego 'płótna' gwarantuje naszym kursantom start z najwyższego poziomu zaawansowania. Często level ten przewyższa umiejętności, a nawet doświadczenie osób pracujących już w zawodzie. Nie musisz nam wierzyć na słowo. Sprawdź sam. Wszystkie zdjęcia na stronie, którą właśnie przeglądasz, są dziełem uczestników naszych szkoleń. Możesz więc łatwo porównać efekty Ich pracy z elementami prac uczestników innych kursów.

Natalia

NATALIA - SERCE I
GŁOWA AKADEMII

Natalia swoją przygodę z branżą beauty zaczęła już jako nastolatka. W międzyczasie ukończyła studia na kierunku ekonomicznym. Mimo wszystko pasja i kreatywność zwyciężyły - finalnie wybrała dalszy rozwój w dziedzinie makijażu permanentnego. Mimo wieloletniego doświadczenia, nie przestaje eksperymentować z autorskimi technikami, aby nadać makijażowi jak najbardziej naturalny wygląd.

Jest bardzo otwarta i profesjonalna. To ona zazwyczaj ma pierwszy kontakt z kursantami, zajmuje się organizacją szkoleń i wszystkimi formalnościami związanymi z Akademią.

Maciej pracujący z kursantem podczas tatuowania

MACIEJ - GŁOWA I
SERCE AKADEMII

Maciej uczęszczał do Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale aktorskim i to w trakcie studiów zainteresował się sztuką tatuażu. Od tamtej pory ulepszał swój warsztat, rozwijając go najpierw pod okiem najlepszych tatuatorów na świecie, by później wraz z nimi rozwijając już własne autorskie metody. Jest jednym z pierwszych tatuatorów na świecie wykonującym prace w stylu mikrorealistycznym.

Ma wieloletnie doświadczenie w tatuowaniu. Stale udoskonala styl hiperrealizmu, mikrorealizmu i fine line’u. Do tej pory wyszkolił dziesiątki początkujących i zaawansowanych tatuatorów zarówno z Polski jak i Europy. Jest cierpliwy i zaangażowany, ale nie pobłaża błędom. Jego kursanci tworzą tatuaże nieporównywalnie lepsze od bardziej doświadczonych tatuatorów, a co za tym idzie - szybko otwierają własne studia tatuażu i prowadzą je z sukcesem. Maciej jest stuprocentowym artystą ciągle dążącym do perfekcji. Sztuka tatużu jest dla niego nie tylko pasją, ale stylem życia.

Zajęcia z kursantem, rysunek z motywem serca

SPOILER

Natalia i Maciej, którzy stworzyli i prowadzą INQ Akademię Tatuażu, poza pracą są również razem w życiu prywatnym i mają wspaniałą córeczkę. Wspólnie dążą do określonych celów i uzupełniają się nawzajem. Dzięki połączeniu wiedzy Macieja na temat skomplikowanych technik tatuatorskich oraz umiejętnościom i doświadczeniu Natalii w zakresie PMU, kursanci otrzymują pogłębioną i unikalną wiedzę. A dzięki temu, że są rodziną - w INQ Szkoła Tatuażu również panuje rodzinna atmosfera.

 

 

 

;
Róża Czaszka

WARTOŚCI
INQ TATTOO SCHOOL

TACY JESTEŚMY

  1. ✔ NIETUZINKOWI I ORYGINALNI
  2. ✔ CIERPLIWI I PROFESJONALNI
  3. ✔ DOŚWIADCZENI I ODPOWIEDZIALNI
  4. ✔ NIEZALEŻNI I INSPIRUJACY
  5. ✔ AMBITNI I NIEUSTANNIE DĄŻĄCY DO PERFEKCJI

TO NIE MY

  1. ✘ STOJĄCY W MIEJSCU
  2. ✘ ZBYT PEWNI SIEBIE
  3. ✘ ANTAGONISTYCZNI
  4. ✘ NIEWYRÓZNIJĄCY SIĘ W TŁUMIE
  5. ✘ NASTAWIENI NA KOMERCJALIZACJE I KONFORMISTYCZNI
;